Eesti keeles (EST)По-русски (RUS)In English (ENG)

Sündmus

Saada link Prindi

Eesti Energia ja Viru Keemia Grupp korraldavad põlevkivi kaevandamise 100. aastapäeval ekskursioone

Just neil päevil 100 aastat tagasi algas Eestis põlevkivi tööstuslik kaevandamine. Väärika juubeli tähistamiseks viivad põlevkiviettevõtted Eesti Energia ja Viru Keemia Grupp 7. - 9. juulini oma tootmisüksustes läbi ekskursioone kokku kuni 200 huvilisele. Ekskursioonidel saab ülevaate sajandi jooksul omandatud põlevkivialasest kompetentsist ehk näha ja kuulda, kuidas toimub põlevkivi kaevandamine ning sellest elektri ja õli tootmine.

Eesti Energia korraldab 7. ja 8. juulil kokku 4 ekskursiooni. Need viivad osalejaid Narva karjääri ja Eesti elektrijaama, mis on omasuguste seas maailmas suurimad. Narva karjääris tutvustatakse huvilistele põlevkivi kaevandamise protsessi, räägitakse viimaste aastate olulisematest arengutest selles vallas ning näidatakse võimsaid mäemasinaid. Eesti elektrijaamas saab ülevaate sellest, kuidas käib põlevkivist elektri tootmine.

VKG viib huvilised 8. ja 9. juulil vaatama kaasaegset põlevkivi ümbertöötlemise tehast Petroter, kus on võimalik tutvuda põlevkivist õli tootmise nutika protsessiga ehk oma silmadega näha, kuidas kivist saadakse õli. Kokku toimub kahel päeval 4 ekskursiooni.

Registreerimine on avatud 4. juulini või kuni kohti jätkub. Ekskursioonid toimuvad nii eesti kui vene keeles. Registreeru siin.


altEesti Geoloogia Selts kutsub Ida-Virumaa väljasõidule

Pärast pikka pausi alustame jälle Eesti loodust ja geoloogiat tutvustavate väljasõitudega.

Esimese reisi pühendame põlevkivi tööstusliku kaevandamise 100-ndale aastapäevale.

VÄLJASÕIDU AEG: neljapäev, 11. august kell 9.00‒21.00

Kogunemine Eesti Geoloogiakeskuse hoone ees Kadaka tee 82, Tallinnas kell 8.45

MARSRUUDI TUTVUSTUS (reisisaatja Kalmer Sokman):

Kohtla-Järve, Kukruse, Kose karjäär, Narva karjäär, Aidu karjäär

OSAVÕTUTASU JA REGISTREERUMINE: seltsi liikmetele ja üliõpilastele 11 eurot, teistele

16 eurot. Osavõtutasu palume kanda seltsi arvele EE062200001120030179 selgitusega Ida-

Virumaa. Registreerumiseks saada kiri (teema: Ida-Virumaa reis) aadressile: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või

helista telefonil 5186327 (Anne). Kirju ootame kuni 20. juulini!


alt

Kaevurite Päev ootab kõiki huvilisi 28. augustil Kohtla-Nõmmele

Tänavu toimub Kaevurite Päev traditsioonilisel ajal – augusti viimasel pühapäeval, seekord siis 28. augustil. Sel aastal tähistatakse Eestis energeetika aluse – põlevkivi kaevandamise 100ndat juubelit. Seoses sellega viiakse Kaevurite Päev läbi põlevkivitööstuse jaoks märgilise tähtsusega kohas – endise Kohtla-Nõmme kaevanduse territooriumil asuvas Eesti Kaevandusmuuseumis. Peo korraldajad Eesti Energia ja Viru Keemia Grupp valmistavad külalistele ette kogu perele mõeldud sisutiheda kava.

Lasteväljakul lõbustavad lapsi kell 14.00 kuni 20.00 Pipi ja kloun Ummi. Muude laste lõbustuste seas on oodata talentide šõud, seebimullide teadustuba, laste diskot ja palju muud.

Spordipatsil ei saada hakkama ilma traditsiooniliste aladeta – kaevurisaapa heitmise ja jõumeeste rammuvõistluseta. Oma koha leiavad ka ebatavalised võistlused, näiteks saavad kõik soovijad proovida sõitu jalgrattal tagurpidi või kontrollida oma reaktsiooni spetsiaalsel paigaldise abil.

Pealaval toimub põlevkivitööstuse töötajate talentide šõu ning parimate mäemeeste pidulik autasustamine. Kell 11.00 kuni 18.00 võivad soovijad tutvuda muuseumi ekspositsiooniga. Kogu päeva vältel on lahti kohvikud ning luuakse piknikuplatsid.

Märkige oma kalendris ära 28. august ja võtke osa Kohtla-Nõmme perepäevast! Võtke oma pere kaasa ning nautige head muusikat, slackline show'd, osalege traditsioonilises teatevõistluses ning pere väikeste liikmete töötubades.
altPõlevkivi kaevandamise juubeliaasta suursündmus on rahvusvaheline sümpoosion „Põlevkivi 100“


20. – 21. septembrini toimub Tallinnas rahvusvaheline sümpoosion „Põlevkivi 100“, mis toob Eestisse kokku põlevkivi töötlevate ja varusid omavate riikide esindajad üle kogu maailma. Üritus toimub Eesti põlevkivitööstuse 100. juubeli raames Eesti Energia, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli eestvedamisel.

www.oilshalesymposium.comSa asud siin: SÜNDMUSED